مزایا و معایب کیف چرم دست‌دوز چیست؟

 کیف‌های چرم به دلیل کارایی بالا و زیبایی چشم‌نواز، نظر خیلی از مشتریان را جذب کرده‌اند. اصلی‌ترین ویژگی چرم دوام بسیار خوب آن در برابر عوامل مختلف هست. در حال حاضر کیف چرم به دو صورت دستی و ماشینی ساخته می‌شود. روش دستی هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. طرفدارانی که شیرینی کار دست را بر قیمت کیف ماشینی ترجیح می‌دهند. در این مقاله ما در مورد مزایا و معایب کیف چرم دست‌دوز با شما صحبت می‌کنیم. پس از صحبت‌های ما دید شما نسبت به چرم دست‌ساز کامل‌تر خواهد شد. با ما همراه باشید.

مزایای کیف چرم دست‌دوز

 اجازه دهید در ابتدای مقاله مزایای کیف چرم دست‌دوز را بیاوریم. سپس به معایب آن نیز می‌پردازیم. چرم طبیعی ذاتاً منعطف هست. این انعطاف باعث می‌شود فضای داخلی کیف چرم شما چندین برابر باشد. بعلاوه اینکه وزن پایین چرم طبیعی حمل کیف را راحت‌تر می‌کند. حال اگر این چرم به دست یک استاد ماهر برسد، نتیجه آن دیدنی است.

کیفیت دوخت و چرم طبیعی از مزایا کیف چرم دست دوز

 کیف چرم دست‌دوز مقاوم‌تر است

 استادهای ماهر کیف چرم را با دست‌های خود می‌سازند. درنتیجه به نرمی و با ملاحظه چرم را برش می هند. سپس الگوی خواسته‌شده را درمی‌آورند و کیف را تکمیل می‌کنند. در تمامی مراحل کار استاد حواسش هست که کیف شما به بهترین شکل ساخته شود. در روش ماشینی این‌گونه نیست. فرض کنیم که شرکت تولید کیف ماشینی دستگاه‌های بروزی دارد. بااین‌حال دستگاه‌ها نمی‌توانند تشخیص دهند که کجای چرم را به چه شیوه‌ای برش دهند تا بافت آن مقاوم بماند. در نتیجه کیف چرم دست‌دوز مقاوم‌تر است.

انتخاب با شما هست

 یکی دیگر از مزایای کیف چرم دست‌دوز قابلیت انتخاب هست. به‌طور مثال شما می‌توانید انتخاب کنید کدام بخش کیف به چه صورتی طراحی شود. ترکیب رنگی آن به دستور شما شکل می‌گیرد. در این روش دست شما برای انتخاب باز است. می‌خواهید کیف شما چقدر بزرگ باشد؟ داخل آن از چه آستری استفاده شود؟ چند جیب لازم دارید؟ و کلی انتخاب‌های دیگر وجود دارد. درمجموع انتخاب با شما هست. شما دقیقاً چیزی را دوست دارید؟ آن را سفارش دهید و از آن لذت ببرید.

 کیف اصل می‌خرید

 خیلی‌ها نگران هستند که مبادا سرشان کلاه برود. امروزه چرم مصنوعی خیلی شبیه به چرم طبیعی شده است. تشخیص آن از عهده هرکسی برنمی‌آید. با خرید کیف چرم دست‌دوز شما کیفیت چرم را به متخصصش می‌سپارید. فردی که سال‌ها است در صنعت چرم کار می‌کند و زیروزبر آن را می‌داند. در آخر ایشان به شما تعهد می‌دهند که کیف چرم شما اصل هست. بااین‌وجود شما کیف اصل می‌خرید.

 کیف دست‌دوز متفاوت است

 برخی افراد می‌گویند وقتی کیف ماشینی هست چرا باید پول بیشتری بابت کیف دست‌دوز بدهند. کیف دست‌دوز متفاوت است. تک‌تک عناصر آن در لحظه شکل‌گرفته‌اند و از الگوی خاصی پیروی نمی‌کنند. این شیوه ساخت محصولی کلاسیک را به ما می‌دهد. یک کیف چرم که در کنار استایل های کلاسیک غوغا به پا می‌کند. می‌توان گفت کیف چرم دست‌دوز یک اثر هنری است. چراکه حاصل سال‌ها تجربه یک استاد کارکشته هست.

دوخت فوق‌العاده

 یکی از اصلی‌ترین مزایای کیف چرم دست‌دوز نسبت به ماشینی کیفیت دوخت آن هست. اگرچه در روش ماشینی قیمت کیف کمتر است، اما دوخت‌های دستی دقیق‌تر هستند. سوزن‌های ماشین دوخت سایز مشخصی دارند و نمی‌توانند هر نخی را به کار برند. در دوخت دستی استاد می‌تواند از نخ‌های ضخیم‌تری استفاده کند. درنتیجه این دوخت فوق‌العاده می‌شود.

 درمجموع مزایای دوخت دستی زیاد است. اگر دوست دارید یک کیف کاملاً سلیقه‌ای و کلاسیک داشته باشید، دوخت دستی را انتخاب کنید. دوخت دستی احساس‌گرمی چرم را چندین برابر می‌کند. ظاهر کیف چرم دست‌دوز خیلی جذاب‌تر هست.

معایب کیف چرم دست‌دوز

 حال نوبت به برسی معایب کیف چرم زنانه یا مردانه دست‌دوز می‌رسد. از برجسته‌ترین عیب‌های روش دست‌دوز می‌توان به قیمت بالا، اسپرت نبودن، نداشتن الگوی منظم، زمان‌بر بودن سفارش و نشناختن استادها اشاره کرد. در زیر تمامی این موارد را برسی کرده‌ایم.

 دوخت دستی گران است

 همان‌طور که همه ما می‌دانیم روش دستی خیلی وقت‌گیر است. گاهی اوقات استادی مجبور می‌شود ساعت‌ها روی یک کیف چرم کار کند. هرچقدر دقت استاد بیشتر باشد قیمت کار آن بالاتر می‌رود. این مورد از اصلی‌ترین معایب کیف چرم دست‌دوز هست. اگر برای دوخت دستی هزینه کمی در نظر بگیرید، کیفیت کیف چرم شما از روش ماشینی پایین‌تر می‌شود. ازاین‌رو دوخت دستی گران است. گرانی کیف چرم دست‌دوز باعث شده است خیلی از افراد به سمت کیف‌های ماشینی بروند.

کیف دست‌دوز اسپرت نیست

 برخلاف کیف‌های ماشینی کیف دست‌دوز اسپرت نیست. دلیل آن‌هم نداشتن الگوی منظم هست. به‌طورکلی از محصولات دست‌دوز در استایل های کلاسیک استفاده می‌شود. برای کسانی که تیپ‌های نیمه اسپرت و اسپرت دارند، کلاسیک بودن از معایب کیف چرم دست‌دوز به شمار می‌رود. البته این مورد کاملاً سلیقه‌ای هست و به سبک پوشش شما برمی‌گردد.

 نداشتن الگوی منظم

 هر کیف دست‌دوزی به‌صورت لحظه‌ای ساخته‌شده است. بدین معنا که شکل کلی آن را شما تعریف کرده‌اید اما جزئیاتش در حین انجام کار به دست می‌آید. نداشتن الگوی منظم از برای برخی افراد خیلی هم جذاب هست. اصطلاحاً کیف چرم دست‌دوز منحصربه‌فرد یا “Unique” است. در مقابل برخی دیگر دوست ندارند دوخت کیف نامنظم باشد. درشت بودن دوخت دستی نظم آن را بیشتر نشان می‌دهد.

 استاد ماهر نمی‌شناسیم

 اکثر کسانی که به دنبال دوخت دستی می‌روند می‌گویند استاد ماهر نمی‌شناسیم. لازم نیست استادی را بشناسید و خودتان به ایشان سفارش دهید. شما با خرید از مراکز معتبر انتخاب استاد شایسته را به آن‌ها واگذار می‌کنید. در نظر داشته باشید که اگر استاد مهارت کافی نداشته باشد، کیف چرم شما از کیف‌های ماشینی هم بی‌کیفیت‌تر می‌شود. درنتیجه هرچقدر هزینه کرده‌اید بر باد رفته و به محصولی که می‌خواهید نمی‌رسید.

 در مورد بیشتر مزایا و معایب کیف چرم دست‌دوز صحبت کردیم. مشاهده کردید که مزایای آن از معایبش بیشتر است. ازاین‌جهت خرید آن پیشنهاد می‌شود.

 پس هرگاه خواستید کیف چرم دست‌دوز سفارش دهید حتماً از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید. بدانید بدون شک کیف چرم دست‌دوز از کیف‌های ماشینی مقاوم‌تر است. کیفیت آن نیز تضمین می‌شود. همچنین چه چیزی بهتر از اینکه شما می‌توانید کیف خود را طراحی کنید. حتی تعداد جیب‌های آن را شما مشخص می‌نمایید. در آخر وقتی کیف چرم دست‌دوز به دستتان می‌رسد، حتماً آن را با استایل های کلاسیک به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *